مشاور و مراکز مطالعاتی

دنیای‌مان پیشرفت کرده است اما هنوز قدیمی درس می‌دهیم و می‌خوانیماین‌سالها ما در فن‌آوری پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم، ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند با قدرت پردازشی به اندازه‌ی کامپیوتر‌های رومیزی قدیمی و سرعت استفاده از اینترنت در شبکه‌ی مخابراتی کشور تنها نمونه‌های کوچکی از این پیشرفت است. وقت آن رسیده است که این فن‌آوری‌ها به کمک برنامه‌های آموزشی ما بیایند. جامعه‌ی ما تا حد خوبی به تکنولوژی روز دنیا دسترسی دارد اما غالبا آموزش از مزایای این فن‌آوری بهره‌ی چندانی نبرده است‌.بیایید سبک #یادگیری را عوض کنیم. این کار با درهم‌آمیزی فن‌آوری روز و #یادگیری تلفیقی شُدنی است. وقتی محتوای جذاب با تکنولوژی‌های روز در محیطی مناسب کنار هم قرار بگیرند #یادگیری لذت‌بخش می‌شود.

لرنیتو در کنار معلم‌ها و مشاورها

بیشترِ وقت و پول و انرژی معلم‌ها و مشاورین صرف طراحی سوال‌، برگزاری #آزمون، تصحیح برگه‌های دانش‌آموزان و ارزیابی نتایج به دست آمده می‌شود. لرنیتو به شما کمک می­کند تا بتوانید نقش اصلی خود را که انتقال دانش و پرورش استعداد‌های شاگردان­تان است را با خیال راحت انجام بدهید. لرنیتو مجموعه ابزارها و محتوایی را در اختیار معلم‌ها می‌گذارد که به آن‌ها امکان می‌دهد همه‌ی فرآیندهای مرتبط با آزمون را سریع‌تر، آسان‌تر و دقیق‌تر انجام دهند و پس از آزمون نیز منابع مطالعاتی جهت رفع اشکال و مرور دوباره مباحث را به دانش‌آموز پیشنهاد دهند.

  1. لرنیتو برای طراحی آزمون‌ها
یک بانک سوال بزرگ، واقعی 

برای طراحی #آزمون به سوال احتیاج دارید. هر سال هم محتوای بعضی از کتاب‌های درسی تغییر می‌کند و در نتیجه بعضی از سوال‌ها‌ و آزمون‌های قدیمی بی‌فایده‌ می‌شوند. بانک‌ سوال لرنیتو بیش از صدها هزار سوال در 7 نوع مختلف دارد از تستی گرفته تا جای خالی. همه‌ی این سوالات پاسخ تشریحی دارند و منطبق با آخرین تغییرات کتاب‌های درسی هستند. این بانک هر روز هم بزرگ‌تر می‌شود و شما با اشتراک لرنیتو همیشه به آخرین به روز رسانی‌های بانک دسترسی دارید.

بنابراین در اولین قدم از برگزاری #آزمون، لرنیتو محتوای لازم برای آن را در همه‌ی رشته‌ها، مقطع‌ها( متوسطه اول و متوسطه دوم )، پایه‌ها و کتاب‌ها به صورت یک‌جا در اختیار شما می­گذارد.

جستجوی هوشمند، سریع و کاربردی 

لرنیتو با داشبورد جستجوی مجهز و آسان خود به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع سوالات مورد نظر خود را پیدا کنید.

جستجو براساس کلید­واژه­، نوع سوال، سختی سوال، #رشته، پایه و #کتاب‌درسی، منبع سوال، مولف سوال، جستجوی تمام آزمون‌های آزمایشی بر اساس سال و دوره‌ی آن و از همه هیجان انگیز‌تر جستجو بر اساس درخت مباحث درسی. بنابراین هر طور که بخواهید می‌توانید به سوال‌های مدنظرتان برسید و آن‌ها را دسته‌بندی کنید.


 2. لرنیتو برای برگزاری آزمون‌ها
آزمون چاپی

در طول سال مداوم از دانش‌آموزان­تان امتحان می‌گیرید. لرنیتو برای این نیاز شما امکان «برگزاری #آزمون چاپی گروهی» را در نظر گرفته. شما می‌توانید برگه‌ی #آزمون‌ را همان‌طور که می‌خواهید تنظیم کنید. اطلاعاتی که در سربرگ برگه‌های لرنیتو وجود دارد عبارت است از: نوع فونت، اندازه‌ی فونت، عنوان دروس (در آزمون جامع)، تنظیم عناوین براساس سرفصل‌های نظام جدید یا قدیم و رشته‌ی موردنظر، چاپ منبع سوالات، درج جای خالی هوشمند برای سوالات، نام درس، دبیر، زمان #آزمون، نام مبحث، شماره‌ی #آزمون، تاریخ آزمون، نام مدرسه، پایه‌ی کلاسی و لوگوی اختصاصی مدرسه ی شما. بعد از انجام تنظیمات دل‌خواهتان می‌توانید با این امکان همه‌ی برگه‌های سوال و #پاسخ‌برگ را با اسم و کد اختصاصی هر #دانش‌آموز به صورت خودکار پرینت بگیرید. علاوه بر این، امکان درهم‌ریزی سوالات هم وجود دارد تا امکان تقلب را در امتحان به صفر برسانید.

آزمون آنلاین

فرض کنید که شما قرار بود از دانش آموزان­تان خارج از ساعت مدرسه آزمونی بگیرید. یا در مدرسه ای با امکانات دسترسی همه‌ی دانش آموزان به کامپیوتر و اینترنت درس می‌دهید. اینجا لرنیتو به شما امکان آزمون‌آنلاین را می‌دهد. شما می‌توانید به راحتی زمان و گروه دانش‌آموزان‌تان را مشخص کنید و اعضاء گروه شما راس ساعتی که شما مقرر کردید سوالات را می‌بینند. در هنگام برگزاری #آزمون #دانش‌آموز‌ها به سوال­هایی که در آزمون هست دسترسی ندارند و بانک برای آن‌ها قفل می‌شود. در نهایت هم سر ساعتی که در نظر گرفته‌اید دیگر نمی‌توانند پاسخ بدهند و #آزمون تمام می‌شود. ضمنا این نوع از #آزمون دیگر احتیاج به تصحیح هم ندارد. به محض پایان #آزمون نتایج در دسترس شماست.

فرا آزمون

آزمون خود را در لرنیتو با سوالاتی که انتخاب کرده­ اید بسازید و لینک آن را برای گروه‌های مورد نظرتان بفرستید و همزمان از صدها دانش­ آموز آزمون بگیرید. نتایج آزمون بلافاصله در لرنیتو در اختیار شما خواهد بود.

آزمون جامع

در طول سال تحصیلی در مدرسه نیاز دارید تا #آزمون‌ هایی با ترکیب از چند درس مختلف بگیرید. لرنیتو این قابلیت را دارد برای شما دفترچه آزمون تهیه و آزمون‌های جامع برگزار کند.

تمرین و تکلیف

اگر قصد ارسال تمرینی را برای دانش‌آموزان­تان دارید، کافیست نمونه‌ سوالاتی را که می‌خواهید انتخاب و به گروه مورد نظر ارسال کنید. یک تاریخ و یک زمان به آن بدهید و تمام.

آزمون هوشمند

اما فرض بگیرید شما فرصت استفاده از امکانات لرنیتو در بخش طراحی و برگزاری را نداشتید، یک پیشنهاد خیلی سریع برای شما آماده کرده‌ایم؛ #آزمون‌هوشمند. شما کافیست با چند کلیک مشخص کنید چه‌طور آزمونی می‌خواهید، خود لرنیتو برای‌تان به طور هوشمند یک #آزمون با تعداد سوالات مورد نظر شما و مبحث انتخابی و سطح دشواری دلخواه را می‌سازد. البته شما در انتها می‌توانید سوالات را بررسی کنید و اگر سوالی را نپسندید آن را حذف کنید یا سوال دیگری جایگزین آن کنید.

بانک آزمون

#بانک‌آزمون یکی از ویژگی­های جدید لرنیتو، مجموعه­ ای است بسیار جذاب شامل آزمون‌­های از پیش طراحی شده توسط مولفین لرنیتو و یا معلمینی که مایل هستند آزمون­‌های خود را در اختیار دیگران قرار دهند. پس در #بانک‌آزمون شما می­توانید هم از مجموعه آزمون­‌های موجود استفاده کنید و هم آزمونی را که خود ساخته ­اید در اختیار دیگر همکاران و دانش آموزان قرار دهید.

رفع اشکال آسان­تر با بانک ویدیو لرنیتو

پس از اتمام آزمونی که شما برای دانش آموزان­تان طراحی کرده­ اید و دریافت کارنامه، معلم شما متوجه نقاط ضعف هر محصل در مبحث مورد نظر می­شود. باید به #دانش‌آموز خود مباحثی را که می‌بایست دوباره مرور کنند متذکر شوید حالا کافی است #دانش‌آموز خود را به لرنیتوویدئو و بانک‌ویدئو لرنیتو ارجاع دهید تا فیلم هایی را که به صورت ریزدرس توسط اساتید به نام کشور تهیه و تولید شده­ اند را ببینند. در تمام دروس اختصاصی و عمومی برای متوسطه دوم و به زودی برای متوسطه اول


 3. لرنیتو برای تصحیح آزمون‌ها

هر امتحانی که شما در مدرسه زحمت طراحی و برگزاری آن را می‌کشید یک قسمت سخت دارد یعنی تصحیح برگه‌ی‌ هر #دانش‌آموز. با لرنیتو تصحیح برگه هم ساده‌است چون لرنیتو یک فرآیند هوشمند برای تصحیح برگه‌ها تهیه کرده است.

#معلم یا کادر مدرسه به­ آسانی و در کمترین زمان ممکن با دوربین موبایل یا اسکنر، تصویر #پاسخ‌برگ دانش‌آموزان را برای نرم‌افزار ارسال می­کند. سپس لرنیتو #پاسخ‌برگ را با کلید مقایسه کرده و نتیجه را به شما نشان می‌دهد.


 4.لرنیتو برای ارزیابی و تحلیل آزمون‌ها

دلیل تمام این زحمات رسیدن به ارزیابی مناسبی از دانش‌آموزان­تان است. لرنیتو در ارزیابی هم به شما کمک می‌کند. اگر #آزمون چاپی گرفته باشید بعد از عکس گرفتن از برگه‌ها یا اسکن کردن‌شان نتایج #آزمون به صورت اتوماتیک به پروفایل شخصی #دانش‌آموز وارد می‌شود. اگر هم آزمون آنلاین گرفته باشید که نتیجه‌ به محض تمام شدن امتحان در میزکار شما در دسترس است.

 

بررسی پاسخ هر دانش‌آموز به هر سوال به صورت فردی یا مقایسه‌ای

شما در بخش گزارش لرنیتو جدولی از درصد دانش‌آموزان­تان به تفکیک مبحث و زیرمبحث خواهید داشت و تعداد سوالات نزده، غلط و صحیح هر #دانش‌آموز را مشاهده می­کنید. و همچنین اگر به عنوان مثال سوال شماره‌ی ۴ را که #دانش‌آموز الف نزده است چند درصد از دانش آموزان دیگر صحیح یا غلط جواب داده‌اند یا اصلا نزده‌اند.

جدول نتایج کلاسی

علاوه بر تمام موارد فوق شما می‌توانید در یک جدول جامع درصد، تراز و نمره‌ی کل #دانش‌آموز را هم در کل و هم در هر درس مشاهده کنید. از این جدول خروجی اکسل بگیرید یا آن را چاپ کنید.

گزارش سوال‌محور

امکانات لرنیتو در بخش ارزیابی تمام نشده است. در جدولی دیگر شما در بخش گزارش سوال‌محور مشاهده می­کنید هر سوال را چه تعدادی از دانش‌آموزان­تان نزده‌اند چه تعدادی غلط زده‌اند و چه تعداد درست جواب داده‌اند. علاوه بر این متوجه می‌شوید سوالی که از نظر لرنیتو دشوار است با توجه به نتایج گروهی که از آن‌ها امتحان گرفته‌اید در مدرسه شما چطوراست.


 5.گروه

لرنیتو یک شبکه‌ی آموزشی هم دارد که به شما امکان می‌دهد معلم‌های مجموعه آموزشی شما یکدیگر را پیدا کنند و با آن‌ها هم‌فکری داشته باشند. می‌توانید برای دانش‌آموزان‌تان گروه‌های مختلف در سطوح مختلف بسازید و آنها را عضو گروه‌تان کنید برایشان پیام، تکلیف و آزمون بفرستید.

لرنیتو یک شبکه‌ی آموزشی برای #معلم‌ ها، #دانش‌آموزها و مدارس است؛ یک خانواده‌ی بزرگ آموزشی.

با لرنیتو همه جا مدرسه شماست.

 

با لرنیتو روند آموزشی را بهتر در مدرسه خود مدیریت کنید

همه‌ی این امکانات را در بسته‌ی شاتل لرنیتو برای مدارس فراهم شده است. می‌توانید تنها با یک حساب کاربری و با صرف وقتی بسیار کم آزمون‌های دانش‌آموزان همه‌ی رشته‌ها و مقاطع را مدیریت کنید. دانش‌آموزان‌ شما هم می‌توانند در لرنیتو ثبت‌نام کنند و این مسیر را با هم طی کنید. در لرنیتو می‌توانید پیشرفت‌ تحصیلی محصلین خود را مداوم و با دردسر کمتری دنبال کنید.

لرنیتو بوک:

همگی ما، درحال تولید محتوا بعنوان بخشی از کارمان و گاها، بعنوان بخشی از زندگی‌مان هستیم. یادداشت هایی برای سخنرانی فردا، گزارشی برای یک جلسه، یک طرح درس، یک سرفصل درسی کوتاه، ترکیبی از یک سری یادداشت برای کلاس بعدی‌، پیش نویس سوال­‌های آزمون بعدی، فصل­‌های یک رساله و.....

کتاب­‌ها می‌توانند به عنوان اولین ابزار سیستم‌های آموزشی برای دانش آموزان، مدارس، دانشکده­‌ها و دانشگاه‌­ها عمل کنند. شما می توانید محتوای آموزشی را به کتاب های سنتی اضافه کنید، فیلم­ها یا جزوه­‌های آموزشی را در نقاط مختلفی از کتاب به منظور تسهیل #یادگیری دانش آموزان قرار دهید و همه را با LMS (learning Management System)  خود ادغام کنید تا یک محیط #یادگیری مدرن ایجاد کنید.

 

 

به آسانی امروز بیاموز

پست الکترونیک: info@lernito.com

https://www.instagram.com/insta.lernito/?hl=en

https://t.me/lernitosupporthttps://twitter.com/Lernito3https://www.facebook.com/lernito.faridea.75https://www.linkedin.com/in/lernito-faridea-2b75b319a?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_profile_view_base_contact_details%3BGu97xN%2FuRZqZ3NqWEiYEXw%3D%3Dhttps://lernito.tumblr.com/https://www.aparat.com/lernito

#لرنیتو، #به_آسانی_امروز_بیاموز، #لرنیتو_راه_حل_جامع_یادگیری_آنلاین، #مولفین_برتر_ایرانی، #آموزش_هوشمند، #یادگیری_آسان، #سوالات_طبقه_بندی_شده، #دانلود_سوال، #لرنیتو_بهترین_بانک_آزمون، #لرنیتو_آزمون_ساز_برتر، #لرنیتو_جهش_آموزش_آنلاین، #کتاب_درسی، #تست، #آزمون_ساز، #آزمون_آنلاین، #آزمون_هوشمند، #بانک_آزمون، #ویدیوی_آموزشی، #آزمون_ساز، #بانک_آزمون، #بانک_سوال، #اساتید_برتر_ایرانی، #مدارس_برتر_ایران، #ایرانی، #کتاب_درسی، #آزمون_آزمایشی، #متوسطه_دوم، #آزمون_آنلاین، #مطالعه، #یادگیری، #دانش_آموز