شرکت Pluralsight در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد که محرمانه درخواست IPO (عرضه‌ی اولیه‌ی سهام) داده است. مرسوم است شرکت‌ها تا زمان عمومی شدن حرفی در این رابطه نزنند؛ مگر این‌که خبرنگارها زودتر خبر را منتشر کنند.

هرچند تصمیم Pluralsight برای ورود به بازار سهام، برای افرادی که تکنولوژی ایالت یوتا را از نزدیک دنبال می‌کردند غافلگیرکننده نبود. این شرکت خودساخته از مرحله‌ی سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز عبور کرده و اکنون به ثبات رسیده است.

اَرون اسکونارد، مدیرعامل و یکی از مؤسسان Pluralsight، این کسب و کار مرتبط با تکنولوژی آموزشی را در سال ۲۰۰۴ پایه‌گذاری کرد. او هم مانند بسیاری از استارتاپ‌های خارج از سیلیکون ولی، کسب‌ و کار خود را با سرمایه‌ی شخصی‌اش اداره می‌کرد. اولین بار در سال ۲۰۱۳ به سرمایه‌ی خارجی قابل‌توجهی دست یافت و پس از حداقل سه دوره سرمایه‌گذاری خارجی، مبلغی معادل ۲۰۰ میلیون دلار به دست آورد. از جمله حامیان مالی او Insight Venture Partners، Felicis Ventures و IOCNIQ Capital هستند.

بازار حوزه‌ی تکنولوژی آموزشی بسیار رقابتی است، اما Pluralsight توانسته کسب و کار بزرگی در حوزه‌ی دوره‌های آموزشی آنلاین توسعه‌ی نرم‌افزار ایجاد کند. هدف این دوره‌های آموزشی بهبود و ارتقای مهارت‌های شما در زمینه‌هایی مانند تکنولوژی اطلاعات، داده و امنیت است.

کسب و کارهای کوچک و بزرگ Pluralsight را برای آموزش کارمندان خود استخدام می‌کنند. مردم عادی هم می‌توانند با اشتراک شخصی از خدمات آن استفاده کنند.

زمان تکمیل IPO توسط Pluralsight معلوم نیست اما طبق مدارک منتشرشده «پیش‌بینی می‌شود عرضه‌ی اولیه‌ی سهام پس از تکمیل فرآیند بررسی بازار و سایر موارد توسط SEC آغاز خواهد شود.»

شرکت‌ها اغلب چندین ماه وضعیت پرونده‌ی خود را محرمانه نگه می‌دارند و آگهی عرضه‌ی سهام خود را بازبینی و تکمیل می‌کنند. هنگامی که خبر ثبت پرونده منتشر شد، شرکت‌ها باید ۱۵ روز صبر کنند سپس به دنبال جذب سرمایه‌گذار بروند و معمولاً یک هفته بعد از آن همه‌ی اطلاعات را در اختیار عموم قرار می‌دهند.

طی هفته‌های اخیر، به خصوص در عرصه‌ی تکنولوژی، شرکت‌های زیادی برای نخستین بار سهام خود را عرضه‌ِی عمومی کرده‌اند. سهام Dropbox اخیراً در اختیار عموم قرار گرفت و Spotify نیز قرار است به زودی به این فهرست اضافه شود. سایر شرکت‌هایی که درخواست ثبت کرده‌اند DocuSign، Zuora، Smartsheet و Pivotal هستند.

پس از آرامشی سه‌ماهه‌، پیش‌بینی می‌شود که سرِ IPOهای تکنولوژی حسابی شلوغ شود.

 

به آسانی امروز بیاموز

پست الکترونیک: info@lernito.com

https://www.instagram.com/insta.lernito/?hl=en

https://t.me/lernitosupporthttps://twitter.com/Lernito3https://www.facebook.com/lernito.faridea.75https://www.linkedin.com/in/lernito-faridea-2b75b319a?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_profile_view_base_contact_details%3BGu97xN%2FuRZqZ3NqWEiYEXw%3D%3Dhttps://lernito.tumblr.com/https://www.aparat.com/lernito

#لرنیتو، #به_آسانی_امروز_بیاموز، #لرنیتو_راه_حل_جامع_یادگیری_آنلاین، #مولفین_برتر_ایرانی، #آموزش_هوشمند، #یادگیری_آسان، #سوالات_طبقه_بندی_شده، #دانلود_سوال، #لرنیتو_بهترین_بانک_آزمون، #لرنیتو_آزمون_ساز_برتر، #لرنیتو_جهش_آموزش_آنلاین، #کتاب_درسی، #تست، #آزمون_ساز، #آزمون_آنلاین، #آزمون_هوشمند، #بانک_آزمون، #ویدیوی_آموزشی، #آزمون_ساز، #بانک_آزمون، #بانک_سوال، #اساتید_برتر_ایرانی، #مدارس_برتر_ایران، #ایرانی، #کتاب_درسی، #آزمون_آزمایشی، #متوسطه_دوم، #آزمون_آنلاین، #مطالعه، #یادگیری، #دانش_آموز