سوالات متداول

پرسش‌های متداول

 • نحوه ی استفاده از فرا آزمون چگونه است؟

  دبیر یا مشاور مربوطه بعد از ساخت مجموعه سوال به میزکار رفته، مجموعه سوال مورد نظر را باز میکند و روی گزینه آزمون و تمرین کلیک کرده و فرا آزمون را انتخاب میکند. پس از انتخاب رشته و پایه روی گزینه ساخت آزمون میزند و می تواند لینک آزمون را در کانال خود قرار داده تا هر دانش آموزی بتواند در آن آزمون شرکت کند.

 • استفاده از ویدئوهای آموزشی به چه صورت است؟

  پس از کلیک روی گزینه ی ویدئوی آموزشی از درخت مباحث درسی رشته/پایه/کتاب مورد نظر و فصل مربوطه را انتخاب و سپس روی مبحث مورد نظر در آن فصل کلیک میکنیم و می توانیم ویدئوی مربوط به آن مبحث را ببینیم. فقط دقت کنید که اگر فقط روی فصل مربوطه بزنید هیچ ویدئویی نمایش داده نمیشود.

 • -به چه صورت میتوانیم لینک گروه های ساخته شده را برای دانش آموزان به اشتراک بگذاریم؟

  به صفحه ی ارتباط ها و قسمت گروه ها رفته و روی گزینه ی گروه جدید کلیک میکنیم نام گروه را انتخاب کرده و گزینه قابل اشتراک گذاری با لینک را فعال میکنیم و ساخت گروه را میزنیم. در سمت چپ بالای صفحه روی علامت چرخ دنده زده و در کادر آبی رنگ لینک گروه را می توانید مشاهده کنید.

 • فرق آزمون آنلاین و آزمون هوشمند در چیست؟

  در آزمون آنلاین کاربر سوالات را به صورت تک تک انتخاب می کند ولی در آزمون هوشمند بعد از اینکه منابع، درجه سختی و تعداد سوالات مشخص شد سیستم به انتخاب خودش سوالات را انتخاب میکند.

 • اگر درساخت مجموعه سوال یا آزمون با این پیام که تعداد مجموعه سوالات ساخته شده شما به پایان رسیده مواجه شدیم چه کنیم؟

  با توجه به قابلیت هر طرح تعداد مشخصی مجموعه سوال در میزکار قرار میگیرد. میتوانیم مجموعه سوالاتی را که دیگر نیاز نداریم پاک کنیم تا بتوانیم مجموعه های جدیدی بسازیم.

 • راهنمای تصویری گام به گام درون برنامه ای، چطور فعال می‌شود؟

  روی موبایل کافیه چند بار موبایلیان را تکان دهید، تا یک علامت سوال داخل دایره آبی رنگ در هر قسمت ظاهر شود، و با کلیک روی آن، توضیحات لازم مربوط به همان قسمت برای شما نمایش داده شود، روی لپ تاب هم کلید f1 همین کار را براتون انجام می‌دهد.

 • آیا روی متوسظه اول هم بانک آزمون و ویدئو داریم؟

  خیر، فقط روی پایه 9 به صورت محدود قراره بانک آزمون غنی بشه.

 • آیا به سوالات نظام جدید موجود تگ نظام قدیم زده می‌شود؟

  خیر، اصلا اینکار تا به حال انجام نشده است.

 • آیا شمارشگر پرینت در صورتی‌که فقط از کلید یا دفترچه پاسخ، پی دی اف ساخته شود کار خواهد کرد؟

  بله، حتی اگر از پرسش‌نامه هم پی دی اف ساخته نشود و فقط از کلید پی دی اف ساخته شود یا بالعکس، تعداد پرینت محاسبه می‌شود.

 • آیا ویدئوهای آموزشی فقط برای نظام جدیدی هاست؟

  بله، ویدئوهای آموزشی فقط برای نظام جدیدی هاست.

 • آیا آزمون آنلاین فقط برای نظام جدیدی هاست؟

  بله، فقط برای نظام جدیدی هاست.

 • کدام طرح ها امکان دسترسی به بانک آزمون و ویدئوها را دارند؟

  طرح های آزمایشی، بالگرد، جت و شاتل به بانک ویدئوها دسترسی دارند، شروع و کایت دسترسی ندارند.

 • امکان ساخت فرا آزمون (آزمون لینکی) در چه طرح هایی وجود دارد؟

  فقط در طرح جت و شاتل این امکان وجود دارد.

 • در چه طرح هایی امکان اضافه کردن دو یا چند مجموعه سوال با هم وجود دارد؟

  در طرح آزمایشی، بالگرد و جت، امکان چسباندن دو یا چند مجموعه سوال به یکدیگر از طریق میز کار وجود ندارد، فقط در طرح شاتل می‌توان این کار را انجام داد.

 • اگر شخصی مجموعه سوالات خود را پاک کنه و در ساخت مجموعه سوال بعدی از سوالاتی که در مجموعه پاک شده قبلی بوده استفاده کنه، جزو سوالات جدید محسوب میشه؟

  خیر، لرنیتو سوالات تکراری را تشخیص می‌دهد، و سوالات مجدد شمارش نمی‌شوند.

 • در چه صورتی معلم یا مشاور می‌تونه دانش آموزان را به یک گروه اضافه کنه؟

  تنها در صورتی که دانش آموزان حداقل، طرح کایت را خریداری کرده باشند.

 • اگر از مجموعه سوالی که 20 سوال دارد پرینت یا پی دی اف گرفته شود، آیا پاسخ‌برگ و کلید اون هم توی شمارش پرینت حساب میشه مثلا میشه 60 تا؟؟

  خیر، همان 20 تا محاسبه میشه

 • استفاده همزمان در طرح های شاتل یعنی چه؟

  یعنی یک نفر از چند سیستم استفاده کند.

 • لرنیتو چیست؟

  لرنیتو یک نرم‌افزار تحت وب است که با کمک یک بانک سوال بزرگ و به‌روز از آزمون‌های معتبر، امکان گرفتن آزمون از خود یا شاگردانتان را فراهم می کند. با لرنیتو، می توان مجموعه سوال و آزمون ساخت و در دو قالب دوستی یا ساخت گروه با دانش‌آموزها یا معلم‌ها، ارتباط آموزشی برقرار کرد.

 • چگونه از لرنیتو استفاده کنم؟

  لرنیتو روی تمامی دستگاه‌ها کار می‌کند و به نرم افزار قابل نصب نیاز ندارد. کافیست با تبلت، گوشی های هوشمند، لپ تاپ به اینترنت متصل شوید و با مرورگر کروم یا فایرفاکس به صفحه‌ی اصلی لرنیتو بروید و بعد از ثبت‌نام از آن استفاده کنید. یا می توانید روی گوشی های اندرویدی، اپ لرنیتو را از گوگل پلی به آدرس http://bit.ly/2w2uQ11 دانلود کنید و از لرنیتو استفاده کنید.

 • آیا می شود به صورت آزمایشی و رایگان از لرنیتو استفاده کرد؟

  ثبت‌نام در لرنیتو رایگان است و به محض ثبت‌نام شما می‌توانید به مدت 14 روز از طرح آزمایشی به صورت رایگان استفاده کنید و بعد برای ارتقا طرح شما تبدیل به شروع میشود.

 • آیا می شود فقط در آزمون آنلاین لرنیتو شرکت کرد؟

  بله، ما برای کاربرانی که فقط می‌خواهند در آزمون‌های آنلاین لرنیتو شرکت کنند «طرح کایت» را در نظر گرفتیم. این طرح یک ساله است و کاربر به سایر امکانات لرنیتو مثل بانک سوال، موتور جستجو، ساخت آزمون و امکانات شبکه‌ی اجتماعی دسترسی‌ ندارد.

 • استفاده از لرنیتو چقدر هزینه دارد؟

  قیمت‌ها نسبت به طرحی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. ما در لرنیتو چهار طرح کایت، بالگرد، جت و شاتل داریم. البته در زمان‌های مختلف هم تخفیف‌های متفاوتی برای کاربران در نظر می‌گیریم. برای این هم می‌توانید به صفحه‌ی اشتراک و مقایسه طرح ها سر بزنید و هم خبر پیشنهادهای ویژه را از طریق کانال تلگرام دنبال کنید. صفحه اشتراک:  http://faridea.com/compare آدرس کانال:  https://t.me/lernito

 • فرق طرح های مختلف چیست؟

  معلم‌ها و دانش‌آموزها نیازهای متفاوتی دارند به همین دلیل ما هم امکانات متفاوتی را برای هرکدام در نظر گرفته‌ایم. مثلاً در بسته‌ی جت برای معلم‌ها امکان درهم‌ریزی سوالات در نظر گرفته شده که در بالگرد نیست، اما بیشتر تفاوت‌ها در محدودیت میزان دسترسی به امکانات مختلف است. مثلاً در طرح‌های مختلف محدودیت در نمایش نتیجه‌ی جستجو یا محدودیت در طراحی آزمون‌ها، تعداد خروجیPDF، پرینت و گروه‌های دوستانه برای فرستادن آزمون‌هایی که ساخته‌اید، با هم فرق دارد. اگر روی توضیحات بیشتر هرکدام از طرح‌ها کلیک کنید، می‌توانید جزئیات هر طرح را ببینید، آن‌ هم به صورت مقایسه‌ای.

 • کدام طرح برای من مناسب تر است؟

  اگر دانش‌آموزید و فقط می‌خواهید در آزمون‌ها شرکت کنید، طرح کایت مناسب شماست. با طرح کایت دسترسی به بانک سوالات ندارید اما می‌توانید در هر تعداد آزمونی که معلم یا مشاورتان از شما می‌گیرد، شرکت کنید. اگر دانش‌آموزید و می‌خواهید از سایر امکانات نرم‌افزار مانند "آزمون آنلاین از خودم" استفاده کنید، طرح بالگرد را انتخاب کنید. اگر هم معلم هستید و دسترسی و امکانات بیشتری مانند "آزمون از گروه" نیاز دارید، گزینه‌ی مناسب شما طرح جت است. برای مشاورها و مدرسه‌ها هم طرح شاتل را با چهار قیمت و حجم امکانات متفاوت پیشنهاد می‌کنیم. با خرید متوسطه اول طرح ها به تمام دروس پایه های هفتم، هشتم و نهم در تمامی رشته ها و با خرید متوسطه دوم به تمام دروس پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم و چهار سال نظام قدیم در تمامی رشته های تجربی، انسانی و ریاضی دسترسی خواهید داشت.

 • چگونه در لرنیتو ثبت نام کنم؟

  در وب سایت لرنیتو روی گزینه‌ی ثبت‌نام رایگان کلیک کنید و قدم به قدم پیش بروید. شماره موبایل را وارد کنید. بعد از چند دقیقه کد فعال‌سازی برایتان پیامک می‌شود. کد را در همان صفحه وارد کنید. حالا در صفحه‌ی پروفایل اطلاعات‌تان را کامل کنید. نام کاربری و گذرواژه‌ یا همان رمز عبورتان را تعیین کنید. پس از خواندن سیاستها و تایید آن صفحه ی دیگری باز میشود که دانش آموز یا معلم باید مشخصات رشته/پایه/مشخصات مدرسه/استان و شهر خود را بنویسد و بعد وارد صفحه ی خانه شود. که اگر از عکس هم استفاده شود بهتر است.

 • تا چه زمانی می توانم از طرحم استفاده کنم؟

  اعتبار تمام طرح ها از زمان خرید به مدت یک سال خورشیدی است، بعد از خرید هم، زمان انقضای طرح در صفحه‌ی «خانه» قسمت بالا سمت راست قابل مشاهده است.

 • هزینه ی خرید طرح های لرنیتو را چگونه پرداخت کنم؟

  خیلی راحت. مثل تمام خریدهای اینترنتی دیگری که تا به حال کرده‌اید. با کارت شتاب و فرآیند خرید آنلاین. نحوه خرید یا ارتقا طرح های لرنیتو: http://faridea.com/purchase

 • اگر در مراحل خرید یا استفاده از لرنیتو، سوال یا ابهامی داشته باشم چه کسی پاسخگوی من است؟

  محیط کاربری لرنیتـو آسان و کاربر پسند طراحی شده اما اگر سوالی داشتید یا در خرید طرح ها، راهنمایی می‌خواستید می توانید با روش های زیر با ما صحبت کنید.
   
  راه ارتباطی
  روز
  زمان پاسخگویی
  تلگرام
  همه روزه ١٠:٣٠ تا ٢٢:٣٠
  تلفن ٢٣٥٩٧٢٣٥ کد تهران
  شنبه تا ٤ شنبه ٨:٣٠ تا ١٦:٣٠
  ابزارک آنلاین چت
  شنبه تا ٤ شنبه ٨:٣٠ تا ١٦:٣٠
  ایمیل شنبه تا ٤ شنبه ٨:٣٠ تا ١٦:٣٠

 • وقتی وارد نرم افزار شدم چه کار کنم؟

  رابط کاربری لرنیتو ساده، سریع و چشم‌نواز طراحی شده. به محض ورود به محیط نرم‌افزار صفحه‌ی اصلی را می‌بینید. می‌توانید در همین صفحه اطلاعات شخصی‌ پروفایل‌تان را ویرایش کنید، طرحی را که خریدید تغییر دهید، جستجو کنید، از امکان هیجان‌انگیز آزمون‌ساز هوشمند استفاده کنید یا به میز کارتان در لرنیتو دسترسی داشته باشید.

 • چطور استفاده از لرنیتو را شروع کنم؟

  در بخش جستجو کلیدواژه‌ای را که می‌خواهید وارد کنید. لرنیتو در سوال‌ها و پاسخ‌ها می‌گردد و نتایج را به سرعت نشان می‌دهد. - با کمک گزینه‌های سمت راست صفحه می‌توانید از فیلتر‌هایی استفاده کنید که جستجویتان را دقیق‌تر کند. اگر خواستید فیلترها را از کار بیندازید کافی‌ست دوباره روی آن‌ها کلیک کنید تا غیرفعال شوند. - لرنیتو برای‌تان نمودار درختی‌ هم دارد تا بتوانید براساس آدرسِ خاصی از محتوای کتاب‌های درسی به سوالات مورد نظرتان برسید. وقتی سوالات‌ خود را پیدا کردید می‌توانید همه را به‌عنوان یک مجموعه سوال/آزمون با یک اسم دلخواه ذخیره کنید.  

 • میز کار چیست؟

  در میز کارتان می‌توانید مجموعه‌ سوال یا آزمون ساخته شده را ببینید. بین عناوین آزمون‌هایی که ساخته‌اید جستجو کنید و آزمونی را که می‌خواهید پیدا کنید و از آن پرینت بگیرید یا آن را بری کسی یا گروهی که می‌خواهید ارسال کنید. خلاصه میز کار یعنی مرکز فرماندهی آزمون‌ها و مجموعه سوال‌ها.

 • آیا میتوانم از آزمونی که ساخته ام پرینت بگیرم؟

  بله. خیلی راحت. در میز کار وقتی مجموعه سوال خودتان را ساختید، بالای صفحه، سمت چپ، روی آیکون «پرینت» کلیک کنید. منویی برای‌تان باز می‌شود. با کلیک روی هر گزینه، رنگ آن تغییر می‌کند. روی «ساخت پرسش‌نامه» کلیک کنید تا به صورت PDF برای‌تان نمایش داده شود. حالا می‌توانید از آن پرینت بگیرید. حتی می‌توانید برای آزمون‌های‌تان سربرگ اختصاصی بسازید. یعنی هم اطلاعات هر آزمون را در سربرگ وارد کنید و هم برایش لوگو بگذارید. روی آیکون «پرینت» کلیک کنید و گزینه‌ی «سربرگ» را انتخاب کنید. بعد از تغییرات لازم می‌توانید آن را به صورت PDF ذخیره کنید یا از آن پرینت بگیرید. البته این امکان بیشتر به درد معلم‌ها و مشاورها و مدارس می‌خورد. خروجی برگه‌ی آزمون با سربرگ اختصاصی چیزی می‌شود شبیه این تصویر:

 • چطور می توانم آزمون یا سوالی را برای دیگران ارسال کنم؟

  زیر هر سوال آیکون اشتراک share هست که اگر روی آن کلیک کنید می‌توانید آن سوال را برای گروه‌های لرنیتویی، دوستان یا همکاران‌تان بفرستید. اگر هم می‌خواهید کل یک آزمون را برای کسی بفرستید در میز کار روی «ارسال» کلیک کنید.  

 • تعداد آزمون هایی که می توانم در طول اشتراک بسازم چندتاست؟

  بنا به طرحی که استفاده می‌کنید متفاوت است. https://www.lernito.com/subscription.html