لرنیتو بوک

  لرنیتوبوک، پلتفرمی است جامع برای نوشتن یک کتاب دیجیتال تعاملی در فضای آموزش مدرسه تا دانشگاه. با لرنیتوبوک، می‌توانید کتاب دلخواه‌تان را بنویسید، چاپ کنید و به دست مخاطبین خود برسانید.

                                                    لرنیتو بوک چگونه به شما کمک می‌کند؟

لرنیتوبوک از چهار بخش تشکیل شده است که ماموریت‌شان، همراهی با شما از ابتدای نوشتن کتاب تا انتهای مسیر رساندن آن به دست مخاطب است. این چهار بخش، عبارتند از:  استودیوی نوشتن کتاب، بخش محتوای تعاملی، بخش کتابخوان، و بخش فروشگاه.
author
استودیوی نوشتن کتاب

استودیو، نقطه‌ی آغاز کار شما در فضای لرنیتوبوک است. با نوشتن در این استودیو، شما می‌توانید کتاب دلخواه خود را به نگارش درآورید و حتی چنانچه متمرکز بر نوشتن کتاب درسی هستید، سوالات و امتحانات را هم در کتاب‌ خود وارد کنید. از تایپ کلمات تا افزودنِ صوت و ویدئو، همگی در این محیط انجام می‌شوند. در این محیط، حتی می‌توانید فرمول‌های ریاضی و عباراتی که فرمت نوشتاری متفاوتی دارند را هم به کتاب خود اضافه کنید.  

nasherin
بخش فروشگاه

بخش فروشگاه لرنیتوبوک (Store)، فضایی است که بین ناشرین و خوانندگان آنها قرار می‌گیرد. ناشرین می‌توانند کتاب‌هایePUB3  خود را مستقیماً در فروشگاه منتشر کرده و آن‌ها را برای استفاده عمومی در دسترس قرار دهند. خوانندگانی که از فروشگاه شما بازدید و یا در آن جستجو کنند، قادر به مطالعه‌ی بیشتر، دریافت نمونه کتاب‌ها و در نهایت خرید کتاب هستند. جالب است بدانید که بخش کتابخوان لرنیتوبوک، از هر دو قالبReflowable layout و Fixed layout برای خواندن کتاب‌ها پشتیبانی می‌کند و این بدین معنی است که طیف گسترده‌ای از کتاب‌ها در دسترس شما خواهد بود.

store
بخش کتابخوان

بخش کتابخوان لرنیتوبوک(Reader)، به شما این امکان را می‌دهد که به کتاب‌های خود در هر کجا و هر زمان، چه بصورت آنلاین و چه بصورت آفلاین، و در هر دستگاه الکترونیکی دسترسی داشته باشید. کافی است کتاب‌های دلخواه‌تان را ازCloud  دانلود کرده و بخوانید. کتابخوان لرنیتوبوک، بطور کامل از استانداردهای (ePUB3)، (ePUB2)و(PDF)و هر دو فرمت نوشتاریِ چپ به راست و راست به چپ پشتیبانی می‌کند. خوانندگان کتاب، می‌توانند نشانه‌گذاری‌ها، یادداشت‌ها و نکات برجسته را در هر کجای کتاب که می‌خواهند، ایجاد کنند و تمامیِ این حاشیه نویسی‌ها باهم منطبق شده و بلافاصله در تمامی دستگاه‌های الکترونیکی شما، برای‌تان در دسترس خواهند بود.

nasherin
محتوای تعاملی

نقطه‌ی قوت کار شما در ایجاد کتابی تعاملی، در اینجاست. جایی که شما می‌توانید کتاب‌تان را از شکل کتابی صرفا دیجیتالی، به کتابی پویا و تعاملی تبدیل کنید که کاربر را مجاب می‌کند تا انتهای کتاب همراه آن باشد و هرجا که نیاز بود، با اعمال داده به کتاب، بازخوردهایی را از آن دریافت کند. این ویژگی بسیار جذاب، جایی است که معلمان را به تعامل با دانش آموزان‌شان ترغیب می‌کند. چه چیزی بهتر از این که در پایان یک فصل کتاب آموزشی، آزمونی به دانش آموز ارائه شود و بلافاصله بعد دریافت پاسخ از او، نتیجه آزمون برای دانش آموز نشان داده شود؟!

Authoring Studio

 

استودیوی نوشتن کتاب

شما می‌توانید هر نوع کتاب درسی، جزوه‌ کلاسی، دفترچه‌ی آزمون، و هر کتاب دیگری را در استودیوی لرنیتوبوک به نگارش درآورید. کتاب‌هایی که با صدا، فیلم، عناصر تعاملی، آزمون‌ها، ارزیابی‌ها و بسیاری از ویژگی‌های جذاب دیگر نوشته شده‌اند و آماده‌اند تا آن‌ها را منتشر کنید. بعد از نوشتن کتا‌ب‌تان، شما می‌توانید از استودیو، خروجی کتاب را بصورت PDF دریافت کنید و یا با فرمت ePUB2 و البته ePUB3 از آن خروجی بگیرید و به فروشگاه کتاب ارسالش کنید. کتاب‌های شما برای خوانده شدن در فضای کتابخوان(Reader ) آماده هستند، که این فضا، هم قالب Reflowable و هم قالب Fixed layout را پشتیبانی می‌کند. استودیو، از ابزارهایی کارا برای ایفای درست نقش خود استفاده می‌کند که عبارتند از:
reader
Cloud

استودیوی مختصِ شما بر روی فضایCloud قرار می‌گیرد و به همین واسطه، یک دسترسی امن و مداوم، در هر کجا که هستید، برای شما فراهم می‌آورد.

epub3
Left to Right | Right to Left فرمت نوشتاری چپ به راست و راست به چپ

استودیوی لرنیتوبوک، زبان‌های مختلف با هرجهت نوشتاری را پشتیبانی می‌کند. این امر، به ویژه هنگامی که جهت‌های نوشتاری در یک زبان با هم مخلوط می شوند و فرمول‌های ریاضی لحاظ می شوند، بسیار مهم تلقی می شود.

rtl
Import/Write ورود داده به استودیو

شما می‌توانید متن دست‌نویس خود را بصورت فایل WORD یا ePUB وارد استودیو کنید و یا اینکه، با استفاده از ویرایشگر قدرتمند ما، نوشتن مطلب خود را از ابتدا از داخل استودیو، آغاز کنید.

annotation
Audio and Video صوت و تصویر

می‌توانید فایل‌های صوتی، تصاویر، فیلم‌ها و یا یک گالری تصاویر قابل تورق را به محتویات کتاب خود اضافه کنید..

cloud
Equations فرمول‌ها

با استفاده از ویرایشگر آنلاین LaTeX در داخل استودیو، می‌توانید فرمول را بصورت راست به چپ و یا چپ به راست در متن کتاب‌تان وارد کنید.

offline
Links لینک‌‌ها

در استودیو شما می‌توانید لینک منابعی مانند TED و YouTube را به محتویات کتاب خود اضافه کنید.

webMobile
Assessments آزمون‌ها

شما می‌توانید لینک اضافه کنید و یا تست ها و آزمون هایی را از لرنیتو به کتاب خود وارد نمایید تا میزان اطلاعات کاربران خود را در فهمیدن موضوع کتاب، بسنجید.

sync
Interactive محتوای تعاملی

در بخش Interactive، می‌توانید عناصر تعاملی را به کتاب خود اضافه کنید.

access
Embed جای‌گذاری منبع

شما می‌توانید هرگونه مطلب و یا اطلاعاتی از منابع خود و یا اینترنت را مستقیماً در متن و مکان مورد نظر در متن کتاب خود قرار دهید.

در میان ابزارهای کارا، استودیو، از ویژگی‌هایی منحصر به فرد نیز برخوردار است که به شما و همکاران‌تان کمک می‌کند تا با همکاری همدیگر، کتابی را به نگارش در آورید. از جمله‌ی این ویژگی‌ها:
multiplatform
Accelerated Authoring نویسندگی پرسرعت

اگرچه می توانید از لرنیتوبوک برای پشتیبانیِ روندِ تولید و تألیف سنتی کتاب استفاده کنید، علاوه برآن، می توانید از لرنیتوبوک برای نگارش سریع محتوا در book sprint هم استفاده کنید. book sprint یک رویداد همکاریِ فشرده است که معمولاً در طی آن، شش تا ده نفر می توانند در سه تا پنج روز، روی نوشتن یک کتاب متمرکز شوند. این همکاران، می‌توانند با هم در یک اتاق باشند و کار کنند و یا اینکه از طریق اینترنت در تماس باشند. در هر صورت، آنها به طور همزمان در تولید کتاب همکاری می کنند.

supportLTR
Collaborative Authoring مشارکت در نوشتن کتاب

جالب است بدانید که بیش از یک نفر می‌تواند در نگارشِ کتاب شما، نوشتن فصل‌های مختلف، کمک به بخش‌های گرافیکی، صفحه‌بندی یا کارهای دیگر، مشارکت داشته باشد. بخش مشارکتی، به شما کمک می‌کند تا هم بصورت فردی و هم بصورت همکاری با دیگران، کتاب خود را تولید کنید. همچنین، این فضا، یک محیط اجتماعی است که در آن می‌توانید یادداشت‌هایی را در زمینه تولید کتاب به اشتراک بگذارید، از دیگران کمک بخواهید، یا به دنبال پروژه‌هایی برای مشارکت و همکاری باشید.

brand
Roles and Flow نقش‌ها و جریان اطلاعات در نگارش کتاب

لرنیتوبوک، شامل تعدادی از نقش‌های از پیش تعریف شده برای نویسندگان است. شما می‌توانید این نقش‌های از پیش تعریف شده را ویرایش کرده و نقش‌های جدیدی اضافه کنید. همچنین می توانید جریان اطلاعات و وظایف میان این نقش ها را مدیریت کنید.

singleSignOn
Social Network فضای اجتماعی

استودیوی لرنیتوبوک به شما این امکان را می‌دهد تا با دیگران در استودیو ارتباط برقرار کنید. ببینید چه کسی در حال کار است و در مورد کارتان با آنها صحبت کنید. کارهای‌تان را ارسال کنید و به سوالات پاسخ دهید. یادداشت اضافه کنید و به دیگران بگویید که چه چیزی در ذهن دارید.  

ecommerce
Track Changes رصدِ تغییرات

استودیوی لرنیتوبوک، سیر تغییرات انجام شده در نگارش کتاب را حفظ می‌کند. این امر به شما امکان می‌دهد تا حتی تغییرات خط به خط در کتاب را ردیابی کنید. این مسئله زمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نسخه‌های ترجمه شده همان کتاب نیز در حال نگارش باشند و یا اینکه بیش از یک نفر در نگارش کتاب مشارکت داشته باشد.

secure
Book Licenses مجوزهای کتاب

وقتی کاربر کتابی ایجاد می‌کند، می‌تواند تعدادی از مجوزهای حق چاپ کتاب را که کتاب تحت آن منتشر می‌شود، از جمله ‘All rights reserved’ انتخاب کند. لرنیتوبوک دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از معروف‌ترین مجوزهای چاپ کتاب برای کارهای خلاقانه است.

سیستمی ایجاد شده برای شما

فروشگاه لرنیتو بوک شما، فضایی است که بین ناشرین و خوانندگان شما قرار می‌گیرد. ناشرین می توانند کتابهایePUB3  خود را مستقیماً در فروشگاه منتشر کرده و آن‌ها را برای استفاده عمومی در دسترس قرار دهند. خوانندگانی که از فروشگاه شما بازدید و یا در آن جستجو کنند، قادر به مطالعه‌ی بیشتر، دریافت نمونه کتاب‌ها و در نهایت خرید کتاب هستند.

بخش کتابخوان لرنیتو بوک، از هر دو قالبReflowable layout  و  Fixed layoutبرای خواندن کتاب‌ها پشتیبانی می‌کند.

اکثر کتابهای الکترونیکیِ قدیمی‌تر، در قالب Fixed Layout هستند و بنابراین با انتشار مجدد آنها، شما می توانید خیلی سریع کیفیتِ فروشگاه‌تان را ارتقاء بخشید.

به آسانی نصب کنید و از کار با آن لذت ببرید

فروشگاه لرنیتو بوک، می تواند ظرف چند دقیقه نصب شود و شما کار با آن را آغاز کنید. در این فروشگاه، شما می توانید شخصی سازی خود را در زمینه بنرها، کاتالوگ ها و برچسب ها، براحتی انجام دهید.

نیازهای خود را سر و سامان دهید.

موضوع خود را پیاده سازی کنید.

کتابهای عالی را به نمایش بگذارید.

تعامل

عناصر تعاملی و گیمینگ را به کتاب خود اضافه کنید. آن را تبدیل به یک سیستم یادگیریِ واقعی و جالب‌تر کنید و بیشتر بتوانید توجه خوانندگان خود را برای موضوع بحث جلب کنید.

ارزیابی ها

محتوای تعاملی لرنیتو بوک به شما امکان می‌دهد طیف متنوعی از ارزیابی‌ها را در مکان‌های مختلف کتاب‌تان جایگذاری کنید. این‌گونه می‌توانید خوانندگان را درگیر موضوع کتاب کرده و دانش آنها را ارزیابی کنید.

نمونه هایی از محتوای تعاملی لرنیتو بوک به شرح زیر هستند:

  1. Dialog Box (کارت های گفتگو)
  2. Drag and Drop (کشیدن و رهاسازی)
  3. Drag The Words (کشیدن کلمات)
  4. Fill In The Blanks (پرکردن جاهای خالی)
  5. Mark The Words (علامت گذاری کلمات)
  6. Multiple Choice (سوالات چند گزینه ای)
  7. Quiz (آزمون)
  8. Single Choice Set (مجموعه تک گزینه ای)
  9. True/False Questions (سوالات درست/نادرست)
چند رسانه ای

فایل‌های صوتی، ویدئویی یا پرزنتیشن ایجاد کنید. با قرار دادن برنامه‌هایی مانند نقاط داغ بر روی این فایل‌ها، کتاب خود را به شکل تعاملی درآورید و توجه مخاطبان را به آن جلب کنید.

جایگذاری آن

ماژول تعاملی خود را بسازید. به سادگی می‌توانید کد آن را دریافت کنید و آن را درون کتاب خود در فضای استودیوی لرنیتو بوک جایگذاری کنید.

بشناسید، ایجاد کنید و در کتاب‌تان جای‌گذاری کنید.

محتوای تعاملی لرنیتو بوک، یکی از بسیار ابزارهایی است که برای کمک به شما در ساخت کتاب‌های جذاب در لرنیتو بوک مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما تعدادی ابزار کلیدی در زبان‌های مختلف (با شکل نوشتاریِ چپ به راست و راست به چپ) را در این مجموعه برای استفاده‌ی شما، ارائه می‌دهیم.

ما معتقدیم که نویسندگان، بهترین گزینه برای انتخاب ابزار برای کتاب‌های خود هستند. بنابراین، لرنیتو بوک به شما امکان می‌دهد هر محتوای تعاملی دیگری را هم که قبلاً در اختیار داشته اید، و یا در گشت و گذارهای خود آن ها را جذاب یافتید، به مجموعه اضافه کنید.

شما می توانید محتویات تعاملی لرنیتو بوک را به صورت کدهای iframe یا فایل‌هایhtml5  در کتاب قرار دهید. هرچند که کدهای iframe  نیاز به برقراری اتصال اینترنت در زمان خوانده شدن کتاب دارند، فایل‌هایhtml5  در حالت آفلاین هم در دسترس هستند.

استودیو

شما می توانید هر نوع کتاب، کتاب درسی، خاطره، دفترچه راهنما، کتاب آشپزی و هر چیز دیگری را در استودیوی لرنیتو بوک به نگارش درآورید. کتاب‌هایی که با صدا، فیلم، عناصر تعاملی، آزمون‌ها، ارزیابی‌ها و بسیاری از ویژگی‌های دیگر بوجود آمده‌اند و می‌توانید آن‌ها را منتشر کنید.

توانستن

استودیوی لرنیتو بوک مختصِ شما بر روی Cloud ، به منظور ایجادِ یک دسترسی امن و مداوم، در هر کجا که هستید.

وارد کردن/نوشتن

دست‌نویس خود را بصورت فایل WORD  یا ePUB وارد استودیو کنید و یا اینکه، با استفاده از ویرایشگر قدرتمند ما، نوشتن مطلب خود را از ابتدا داخل استودیو، آغاز کنید.

لینک ها

لینک منابعی مانند TED و  YouTube را به محتویات کتاب خود اضافه کنید.

معادلات

با استفاده از ویرایشگر آنلاین LaTeX در داخل استودیو، فرمول را بصورت راست به چپ و یا چپ به راست وارد کنید.

صوتی و تصویری

فایل های صوتی، تصاویر و فیلم ها و یا یک گالری تصاویر قابل تورق را به محتویات کتاب خود اضافه کنید.

قرار دادن

هرگونه مطلب و یا اطلاعاتی از منابع خود و یا اینترنت را مستقیماً در متن و مکان مورد نظر در کتاب خود قرار دهید.

در ارتباط بودن

در بخش Lernito Book Interactive، عناصر تعاملی را به کتاب خود اضافه کنید.

ارزیابی ها

لینک اضافه کنید و یا تست ها و آزمون هایی را از لرنیتو به کتاب خود وارد نمایید. اینگونه میتوانید میزان اطلاعات کاربران خود را در فهمیدن موضوع کتاب، بسنجید.

چپ به راست / راست به چپ

استودیوی لرنیتو بوک، زبان‌های مختلف با هرجهت نوشتاری را پشتیبانی می‌کند. این امر، به ویژه هنگامی که جهت‌های نوشتاری در یک زبان با هم مخلوط می شوند و فرمول‌های ریاضی لحاظ می شوند، بسیار مهم تلقی می شود

در قالبReflowable  یا FixedLayoutکتاب خود را منتشر کنید

شما می‌توانید از استودیوی لرنیتو بوک، خروجی کتاب را بصورتPDF  چاپ کنید. یا اینکه از آن خروجی ePUB2 و البته ePUB3 بگیرید و به فروشگاه کتاب ارسالش کنید. کتاب‌های شما برای خوانده شدن در فضای  PUBNiTO Reader  آماده هستند. این فضا هم قالبreflowable  و هم قالبfixed layout  را پشتیبانی می کند.

حال می توانید کتابتان را در بازار عرضه کنید. خوانندگان شما می توانند از کتابخوان اختصاصی خود شما بر روی هرگونه ادوات الکترونیکی و مستقل از هر گونه دستگاه، پلتفرم و سرویس دهنده‌ای استفاده کنند.

Roles and Flow نقش ها و جریان اطلاعات

حوزه نشر، به صورت سنتی، تاکنون از تعریف نسبتاً روشنی برای نقش ها و جریان اطلاعات استفاده کرده است. در اینجا، شما می توانید انتخاب کنید که چه نقش‌ها و مجوزهایی به صورت پیش فرض، به کاربران ناشناس و کاربران ثبت نام شده تخصیص داده شود.

 لرنیتو بوک، شامل تعدادی از نقش‌های از پیش تعریف شده است. شما می توانید این نقش‌های از پیش تعریف شده را ویرایش کرده و نقش ها و مجوزهای جدیدی اضافه کنید. همچنین می توانید جریان اطلاعات و وظایف میان این نقش ها را مدیریت کنید.

Collaborative Authoring نویسندگی مشارکتی

بیش از یک نفر می تواند در نگارشِ کتاب شما مشارکت داشته باشد.در نوشتن فصل‌های مختلف، کمک به بخش‌های گرافیکی، صفحه بندی یا کارهای دیگر. این بخش مشارکتی به شما کمک می‌کند تا هم بصورت فردی و هم بصورت همکاری با دیگران، کتاب خود را تولید کنید.

همچنین، این فضا، یک محیط اجتماعی است. در آن می‌توانید یادداشت‌هایی را در زمینه تولید کتاب به اشتراک بگذارید. از دیگران کمک بخواهید، یا به دنبال پروژه‌هایی برای مشارکت باشید.

Accelerated Authoring نویسندگی پرسرعت

اگرچه می توانید ازاستودیوی لرنیتو بوک برای پشتیبانیِ روندِ تولید و تألیف سنتی کتاب استفاده کنید. علاوه براین، می توانید از پشتیبانی لرنیتو بوک برای توسعه سریع محتوا در book sprint هم استفاده کنید.

book sprint یک رویداد همکاریِ فشرده است. در طی آن، شش تا ده نفر می توانند در سه تا پنج روز، روی نوشتن یک کتاب متمرکز شوند. این همکاران، می توانند با هم در یک اتاق باشند و کار کنند و یا اینکه از طریق اینترنت در تماس باشند. در هر صورت، آنها به طور همزمان در تولید کتاب همکاری می کنند.

Book Licenses مجوزهای کتاب

وقتی کاربر کتابی ایجاد می‌کند، می تواند تعدادی از مجوزهای حق چاپ کتاب را که کتاب تحت آن منتشر می‌شود. از جمله ‘All rights reserved’ انتخاب کند. لرنیتو بوک دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از معروف‌ترین مجوزهای چاپ کتاب برای کارهای خلاقانه است.

Track Changes رصدِ تغییرات

استودیوی لرنیتو بوک، سابقه تغییرات را حفظ می‌کند. این امر به شما امکان می دهد تا تغییرات در فصل‌ها و حتی تغییرات خط به خط را ردیابی کنید. این مسئله زمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نسخه‌های ترجمه شده همان کتاب نیز در حال توسعه باشند. یا اینکه بیش از یک نفر در نگارش کتاب مشارکت داشته باشند. این امر منجر به تضمین یکپارچگی در تمام نسخه ها می شود.

    به آسانی امروز بیاموز

پست الکترونیک: info@lernito.com

https://www.instagram.com/insta.lernito/?hl=en https://t.me/lernitosupporthttps://twitter.com/Lernito3https://www.facebook.com/lernito.faridea.75https://www.linkedin.com/in/lernito-faridea-2b75b319a?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_profile_view_base_contact_details%3BGu97xN%2FuRZqZ3NqWEiYEXw%3D%3Dhttps://lernito.tumblr.com/https://www.aparat.com/lernito #لرنیتو، #به_آسانی_امروز_بیاموز، #لرنیتو_راه_حل_جامع_یادگیری_آنلاین، #مولفین_برتر_ایرانی، #آموزش_هوشمند، #یادگیری_آسان، #سوالات_طبقه_بندی_شده، #دانلود_سوال، #لرنیتو_بهترین_بانک_آزمون، #لرنیتو_آزمون_ساز_برتر، #لرنیتو_جهش_آموزش_آنلاین، #کتاب_درسی، #تست، #آزمون_ساز، #آزمون_آنلاین، #آزمون_هوشمند، #بانک_آزمون، #ویدیوی_آموزشی، #آزمون_ساز، #بانک_آزمون، #بانک_سوال، #اساتید_برتر_ایرانی، #مدارس_برتر_ایران، #ایرانی، #کتاب_درسی، #آزمون_آزمایشی، #متوسطه_دوم، #آزمون_آنلاین، #مطالعه، #یادگیری، #دانش_آموز