لرنیتوبوک

 لرنیتوبوک، پلتفرمی است جامع برای نوشتن یک کتاب دیجیتال تعاملی در فضای آموزش مدرسه تا دانشگاه.
با لرنیتوبوک، می‌توانید کتاب دلخواه‌تان را بنویسید، چاپ کنید و به دست مخاطبین خود برسانید.

لرنیتو بوک چگونه به شما کمک می‌کند؟

لرنیتوبوک از چهار بخش تشکیل شده است که ماموریت‌شان، همراهی با شما از ابتدای نوشتن کتاب تا انتهای مسیر رساندن آن به دست مخاطب است.
این چهار بخش، عبارتند از: استودیوی نوشتن کتاب، بخش محتوای تعاملی، بخش کتابخوان، و بخش فروشگاه.

author
استودیوی نوشتن کتاب

استودیو، نقطه‌ی آغاز کار شما در فضای لرنیتوبوک است. با نوشتن در این استودیو، شما می‌توانید کتاب دلخواه خود را به نگارش درآورید و حتی چنانچه متمرکز بر نوشتن کتاب درسی هستید، سوالات و امتحانات را هم در کتاب‌ خود وارد کنید. از تایپ کلمات تا افزودنِ صوت و ویدئو، همگی در این محیط انجام می‌شوند. در این محیط، حتی می‌توانید فرمول‌های ریاضی و عباراتی که فرمت نوشتاری متفاوتی دارند را هم به کتاب خود اضافه کنید. 

nasherin
محتوای تعاملی

نقطه‌ی قوت کار شما در ایجاد کتابی تعاملی، در اینجاست. جایی که شما می‌توانید کتاب‌تان را از شکل کتابی صرفا دیجیتالی، به کتابی پویا و تعاملی تبدیل کنید که کاربر را مجاب می‌کند تا انتهای کتاب همراه آن باشد و هرجا که نیاز بود، با اعمال داده به کتاب، بازخوردهایی را از آن دریافت کند. این ویژگی بسیار جذاب، جایی است که معلمان را به تعامل با دانش آموزان‌شان ترغیب می‌کند. چه چیزی بهتر از این که در پایان یک فصل کتاب آموزشی، آزمونی به دانش آموز ارائه شود و بلافاصله بعد دریافت پاسخ از او، نتیجه آزمون برای دانش آموز نشان داده شود؟!

store
بخش کتابخوان

بخش کتابخوان لرنیتوبوک (Reader)، به شما این امکان را می‌دهد که به کتاب‌های خود در هر کجا و هر زمان، چه بصورت آنلاین و چه بصورت آفلاین، و در هر دستگاه الکترونیکی دسترسی داشته باشید. کافی است کتاب‌های دلخواه‌تان را از Cloud  دانلود کرده و بخوانید. کتابخوان لرنیتوبوک، بطور کامل از استانداردهای epub3 ،epub2 و هر دو فرمت نوشتاریِ چپ به راست و راست به چپ پشتیبانی می‌کند. خوانندگان کتاب، می‌توانند نشانه‌گذاری‌ها، یادداشت‌ها و نکات برجسته را در هر کجای کتاب که می‌خواهند، ایجاد کنند و تمامیِ این حاشیه نویسی‌ها باهم منطبق شده و بلافاصله در تمامی دستگاه‌های الکترونیکی شما، برای‌تان در دسترس خواهند بود.

nasherin
بخش فروشگاه

بخش فروشگاه لرنیتوبوک (Store)، فضایی است که بین ناشرین و خوانندگان آنها قرار می‌گیرد. ناشرین می‌توانند کتاب‌های epub3 خود را مستقیماً در فروشگاه منتشر کرده و آن‌ها را برای استفاده عمومی در دسترس قرار دهند. خوانندگانی که از فروشگاه شما بازدید و یا در آن جستجو کنند، قادر به مطالعه‌ی بیشتر، دریافت نمونه کتاب‌ها و در نهایت خرید کتاب هستند. جالب است بدانید که بخش کتابخوان لرنیتوبوک، از هر دو قالب Reflowable layout و Fixed layout برای خواندن کتاب‌ها پشتیبانی می‌کند و این بدین معنی است که طیف گسترده‌ای از کتاب‌ها در دسترس شما خواهد بود.

Authoring Studio

استودیوی نوشتن کتاب

شما می‌توانید هر نوع کتاب درسی، جزوه‌ کلاسی، دفترچه‌ی آزمون، و هر کتاب دیگری را در استودیوی لرنیتوبوک به نگارش درآورید. کتاب‌هایی که با صدا، فیلم، عناصر تعاملی، آزمون‌ها، ارزیابی‌ها و بسیاری از ویژگی‌های جذاب دیگر نوشته شده‌اند و آماده‌اند تا آن‌ها را منتشر کنید. بعد از نوشتن کتا‌ب‌تان، شما می‌توانید در فرمت‌های epub3 یا epub2 خروجی بگیرید و به فروشگاه کتاب ارسالش کنید. کتاب‌های شما برای خوانده شدن در فضای کتابخوان (Reader) آماده هستند، که این فضا، هم قالب Reflowable و هم قالب Fixed layout را پشتیبانی می‌کند. استودیو، از ابزارهایی کارا برای ایفای درست نقش خود استفاده می‌کند که عبارتند از:

cloud
Cloud

استودیوی مختصِ شما بر روی فضای Cloud قرار می‌گیرد و به همین واسطه، یک دسترسی امن و مداوم، در هر کجا که هستید، برای شما فراهم می‌آورد.

supportLTR
Left to Right | Right to Left
فرمت نوشتاری چپ به راست و راست به چپ

استودیوی لرنیتوبوک، زبان‌های مختلف با هرجهت نوشتاری را پشتیبانی می‌کند. این امر، به ویژه هنگامی که جهت‌های نوشتاری در یک زبان با هم مخلوط می شوند و فرمول‌های ریاضی لحاظ می شوند، بسیار مهم تلقی می شود.

epub3
Import/Write
ورود داده به استودیو

شما می‌توانید متن دست‌نویس خود را بصورت فایل WORD یا ePUB وارد استودیو کنید و یا اینکه، با استفاده از ویرایشگر قدرتمند ما، نوشتن مطلب خود را از ابتدا از داخل استودیو، آغاز کنید.

audioVideo
Audio and Video
صوت و تصویر

می‌توانید فایل‌های صوتی، تصاویر، فیلم‌ها و یا یک گالری تصاویر قابل تورق را به محتویات کتاب خود اضافه کنید..

formula
Equations
فرمول‌ها

با استفاده از ویرایشگر آنلاین LaTeX در داخل استودیو، می‌توانید فرمول را بصورت راست به چپ و یا چپ به راست در متن کتاب‌تان وارد کنید.

link
Links
لینک‌‌ها

در استودیو شما می‌توانید لینک منابعی مانند TED و YouTube را به محتویات کتاب خود اضافه کنید.

ssesment
Assessments
آزمون‌ها

شما می‌توانید لینک اضافه کنید و یا تست ها و آزمون هایی را از لرنیتو به کتاب خود وارد نمایید تا میزان اطلاعات کاربران خود را در فهمیدن موضوع کتاب، بسنجید.

interactive
Interactive
محتوای تعاملی

در بخش Interactive، می‌توانید عناصر تعاملی را به کتاب خود اضافه کنید.

access
Embed
جای‌گذاری منبع

شما می‌توانید هرگونه مطلب و یا اطلاعاتی از منابع خود و یا اینترنت را مستقیماً در متن و مکان مورد نظر در متن کتاب خود قرار دهید.

در میان ابزارهای کارا، استودیو از ویژگی‌هایی منحصر به فرد برخوردار است که به شما و همکاران‌تان کمک می‌کند تا با همکاری همدیگر، کتابی را به نگارش در آورید. از جمله‌ی این ویژگی‌ها:
نویسندگی پرسرعت
Accelerated Authoring
نویسندگی پرسرعت

اگرچه می توانید از لرنیتوبوک برای پشتیبانیِ روندِ تولید و تألیف سنتی کتاب استفاده کنید، علاوه برآن، می توانید از لرنیتوبوک برای نگارش سریع محتوا در book sprint هم استفاده کنید. book sprint یک رویداد همکاریِ فشرده است که معمولاً در طی آن، شش تا ده نفر می توانند در سه تا پنج روز، روی نوشتن یک کتاب متمرکز شوند. این همکاران، می‌توانند با هم در یک اتاق باشند و کار کنند و یا اینکه از طریق اینترنت در تماس باشند. در هر صورت، آنها به طور همزمان در تولید کتاب همکاری می کنند.

collaboration
Collaborative Authoring
مشارکت در نوشتن کتاب

جالب است بدانید که بیش از یک نفر می‌تواند در نگارشِ کتاب شما، نوشتن فصل‌های مختلف، کمک به بخش‌های گرافیکی، صفحه‌بندی یا کارهای دیگر، مشارکت داشته باشد. بخش مشارکتی، به شما کمک می‌کند تا هم بصورت فردی و هم بصورت همکاری با دیگران، کتاب خود را تولید کنید. همچنین، این فضا، یک محیط اجتماعی است که در آن می‌توانید یادداشت‌هایی را در زمینه تولید کتاب به اشتراک بگذارید، از دیگران کمک بخواهید، یا به دنبال پروژه‌هایی برای مشارکت و همکاری باشید.

roles
Roles and Flow
نقش‌ها و جریان اطلاعات در نگارش کتاب

لرنیتوبوک، شامل تعدادی از نقش‌های از پیش تعریف شده برای نویسندگان است. شما می‌توانید این نقش‌های از پیش تعریف شده را ویرایش کرده و نقش‌های جدیدی اضافه کنید. همچنین می توانید جریان اطلاعات و وظایف میان این نقش ها را مدیریت کنید.

socialNetwork
Social Network
فضای اجتماعی

استودیوی لرنیتوبوک به شما این امکان را می‌دهد تا با دیگران در استودیو ارتباط برقرار کنید. ببینید چه کسی در حال کار است و در مورد کارتان با آنها صحبت کنید. کارهای‌تان را ارسال کنید و به سوالات پاسخ دهید. یادداشت اضافه کنید و به دیگران بگویید که چه چیزی در ذهن دارید.  

track
Track Changes
رصدِ تغییرات

استودیوی لرنیتوبوک، سیر تغییرات انجام شده در نگارش کتاب را حفظ می‌کند. این امر به شما امکان می‌دهد تا حتی تغییرات خط به خط در کتاب را ردیابی کنید. این مسئله زمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نسخه‌های ترجمه شده همان کتاب نیز در حال نگارش باشند و یا اینکه بیش از یک نفر در نگارش کتاب مشارکت داشته باشد.

licens
Book Licenses
مجوزهای کتاب

وقتی کاربر کتابی ایجاد می‌کند، می‌تواند تعدادی از مجوزهای حق چاپ کتاب را که کتاب تحت آن منتشر می‌شود، از جمله ‘All rights reserved’ انتخاب کند. لرنیتوبوک دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از معروف‌ترین مجوزهای چاپ کتاب برای کارهای خلاقانه است.

Interactive Studio
استودیوی‌ تعاملی

آنچه در فضای استودیو به شما کمک می‌کند تا کتاب خود را از شکل کتابی ساده و دیجیتالی، به کتابی پویا و تعاملی تبدیل کنید، حضور عناصر تعاملی در این محیط است. در اینجا این امکان به شما داده خواهد شد تا با افزودن این عناصر به هر قسمتی از بافت کتاب خود، آن را تبدیل به یک سیستم یادگیریِ واقعی‌تر و جالب‌تر کنید و بیشتر بتوانید توجه خوانندگان خود را برای موضوع بحث جلب کنید.

محتوای تعاملی لرنیتوبوک به شما امکان می‌دهد با قراردادنِ طیف متنوعی از تست‌ها و ارزیابی‌ها در کتاب‌تان، دانش‌آموزان را درگیر موضوع کتابِ خود کرده و دانش آنها را بسنجید.

حتی فراتر از این ماژول‌ها و امکاناتی که ارائه می‌دهند، چنانچه برنامه‌ی کاربردی دلخواه‌تان در میان این ماژول‌ها نبود، به راحتی می‌توانید ماژول تعاملی خود را بسازید و بعد از دریافت کد آن، آن را درون کتاب خود جایگذاری کنید.

در کنار تمامی این امکانات، شما می‌توانید فایل‌های صوتی، ویدئویی یا پرزنتیشن ایجاد کنید و سپس، با قرار دادن برنامه‌هایی مانند نقاط داغ برروی این فایل‌ها، کتاب خود را به شکل تعاملی درآورید و توجه مخاطبان را به آن جلب کنید. این تنها، یکی از موارد کاربردی این ماژول‌ها در فضای استودیوست.

برای استفاده از این فضا، کافی است که وارد استودیوی لرنیتوبوک شوید، قالب دلخواه‌تان را انتخاب کنید و سپس عناصر مورد نظرتان را به آسانی به آن اضافه کنید و تمام!

نمونه‌هایی از محتوای تعاملی لرنیتوبوک به شرح زیر هستند:

  1. Dialog Box (ماژول کارت های گفتگو)
  2. Drag and Drop (ماژول کشیدن و رهاسازی)
  3. Drag The Words (ماژول کشیدن کلمات)
  4. Fill In The Blanks (ماژول پرکردن جاهای خالی)
  5. Mark The Words (ماژول علامت‌گذاری کلمات)
  6. Multiple Choice (ماژول سوالات چندگزینه‌ای)
  7. Quiz (ماژول آزمون)
  8. Single Choice Set (ماژول سوالات تک‌گزینه‌ای)
  9. True/False Questions (ماژول سوالات درست/نادرست)

Reader
کتابخوان

کتابخوان لرنیتوبوک جایی است که برای شما، امکان دسترسی به کتاب‌ها و تجربه خواندن بهتر فراهم می‌شود.

تکنولوژی‌های به کاررفته در لرنیتوبوک این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا به کتاب‌های خود در هر کجا و هر زمان، چه بصورت آنلاین و چه بصورت آفلاین، و در هر دستگاه الکترونیکی دسترسی پیدا کنید. برای این کار، کافی است کتاب‌ها را از فضای Cloud دانلود کرده و در هر کجا که می‌خواهید برروی کتابخوان لرنیتوبوک یا همان Reader مطالعه کنید.

از طرفی دیگر، کتاب‌ها در استودیوی لرنیتوبوک، بصورت تعاملی و در قالب epub3 تولید می‌شوند. قالبepub3، قالبی ایده‌آل برای فراهم آوردنِ یک تجربه‌ی خواندن همه‌جانبه است که امکانات زیادی از جمله صدا، ویدئو، محتوای تعاملی، چیدمان چند ستونی و موارد دیگر را فراهم می‌کند.

برگ برنده‌ی کتابخوان لرنیتوبوک هم در اینجاست که بطور کامل از epub3 و epub2 پشتیبانی می‌کند و در هر دو فرمت نوشتاریِ چپ به راست و راست به چپ در دسترس است. همچنین، این سیستم، از فرمول‌های ریاضی در هر جهت نوشتاری و زبانی حمایت می‌کند.


موارد زیر، دیگر ویژگی‌های کتابخوان لرنیتوبوک هستند:
annotation
Annotations
یادداشت‌ها

خوانندگان کتاب در فضای کتابخوان لرنیتوبوک، می‌توانند نشانه‌گذاری‌ها، یادداشت‌ها و نکات برجسته را در هر کجای کتاب که می‌خواهند، ایجاد کنند. تمامیِ حاشیه نویسی‌ها باهم منطبق شده و بلافاصله در تمامی دستگاه‌هایی که قصد خواندن کتاب را در آن‌ها دارید، در دسترس خواهند بود.

offline
Offline Access
دسترسی آفلاین

چنانچه در فضای کتابخوان لرنیتوبوک کتابی را در دستگاه خود دانلود کرده‌اید، این کتاب بصورت آفلاین نیز برای شما در دسترس خواهد بود.

webMobile
Web and Native App
سازگاری با سیستم‌ها

کتابخوان لرنیتوبوک، هم به عنوان یک سیستم مبتنی بر وب و هم منطبق با برنامه‌های iOS و Android همواره در دسترس شماست.

sync
Synchronization
همگام سازی در تمامی دستگاه‌ها

کتابخوان لرنیتوبوک دارای جدول همگام‌سازی بر روی محتواست. این بدین معنی است که شما می‌توانید از طریق فهرست مندرجات کتاب، به هر مکانی از کتاب خود بروید. به همین روش، می‌توانید ببینید که در هر زمان، در کجای فهرست مندرجات کتاب قرار دارید. علاوه براین، اگر خواندن را در یک دستگاه متوقف کرده و از دستگاه دیگری شروع به خواندن کنید، در شروع مجدد، در آخرین مکانی هستید که خواندن را در آن نقطه رها کردید. سابقه خواندن برای فیلم‌ها و فایل‌های صوتی هم موجود است و می توانید از محلی که آخرین‌بار در آن نقطه بودید، ادامه دهید.

Store
فروشگاه

فروشگاه لرنیتوبوک چیست؟

فروشگاه لرنیتوبوک فضایی است که به کاربران، امکان دسترسی به یک مخزن مناسب و بخوبی سازمان‌دهی‌شده از کتاب‌های در دسترس را می‌دهد. کاربران می‌توانند کتاب‌ها را بصورت دسته‌بندی شده ببیند، دریافت کنند و آن را در حافظه درایو خود ذخیره کرده و بخوانند. از آنجایی که فروشگاه لرنیتوبوک مختصِ ناشرین است، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کتاب‌های چاپ شده توسط خودشان را منتشر کنند و از قابلیت‌های تجاری فروشگاه برای انجام کسب وکار خود استفاده کنند.

جالب است بدانید که بخش فروشگاه، یک بخش مستقل است که می‌تواند توسط هر مخزن دیگری از کتاب‌های الکترونیکی نیز جایگزین شود.


فروشگاه لرنیتوبوک ویژگی‌های زیر را پشتیبانی می‌کند:
singleSignOn
Multilanguage
چند زبانه بودن

فروشگاه کتاب لرنیتوبوک، یک وب‌سایت چند زبانه است، که به طور کامل از زبان‌هایی با فرمت نوشتاریِ راست به چپ و همچنین چپ به راست پشتیبانی می‌کند.

multiplatform
Multiplatform
همگامی بر روی چند پلتفرم

فروشگاه کتاب شما در انواع دستگاه‌ها و مرورگرها کار می‌کند.

secure
Secure
قفل دیجیتالی

در فروشگاه لرنیتوبوک، کتاب‌ها از طریق DRM رمزگذاری می‌شوند. این کار باعث می‌شود که به محض خریدِ مشتری، یک نسخه‌ی جداگانه و کدگذاری‌شده از کتاب، برای مشتری ارسال شود.

ecommerce
eCommerce
درگاه پرداخت الکترونیکی

شما می‌توانید در فضای فروشگاه لرنیتوبوک از درگاه تجارت الکترونیکی برای انجام پرداخت‌ها استفاده کنید.

singleSignOn
Single Sign On
سیستم یکبار کلیک برای ورود به سیستم

سیستم SSO ما، امکان جابجا شدنِ آسان بین فروشگاه و بخش کتابخوان لرنیتوبوک را فراهم می‌آورد.

  به آسانی امروز بیاموز

پست الکترونیک: info@lernito.com

https://www.instagram.com/insta.lernito/?hl=enhttps://t.me/lernitosupporthttps://twitter.com/Lernito3https://www.facebook.com/lernito.faridea.75https://www.linkedin.com/in/lernito-faridea-2b75b319a?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_profile_view_base_contact_details%3BGu97xN%2FuRZqZ3NqWEiYEXw%3D%3Dhttps://lernito.tumblr.com/https://www.aparat.com/lernito#لرنیتو، #به_آسانی_امروز_بیاموز، #لرنیتو_راه_حل_جامع_یادگیری_آنلاین، #مولفین_برتر_ایرانی، #آموزش_هوشمند، #یادگیری_آسان، #سوالات_طبقه_بندی_شده، #دانلود_سوال، #لرنیتو_بهترین_بانک_آزمون، #لرنیتو_آزمون_ساز_برتر، #لرنیتو_جهش_آموزش_آنلاین، #کتاب_درسی، #تست، #آزمون_ساز، #آزمون_آنلاین، #آزمون_هوشمند، #بانک_آزمون، #ویدیوی_آموزشی، #آزمون_ساز، #بانک_آزمون، #بانک_سوال، #اساتید_برتر_ایرانی، #مدارس_برتر_ایران، #ایرانی، #کتاب_درسی، #آزمون_آزمایشی، #متوسطه_دوم، #آزمون_آنلاین، #مطالعه، #یادگیری، #دانش_آموز